Android Roka 2016

Android Roka 2016

Viac ako 25-tisíc ľudí rozhodlo o najobľúbenejších smartfónoch na Slovensku. Volili si ich v najväčšej slovenskej ankete Nay Android roka 2016, ktorá v poradí už siedmy rok po sebe pomohla vybrať tie NAJ zariadenia v šiestich kategóriách. Ankety sa tento rok zúčastnil rekordne veľký počet hlasujúcich, presne 25 142. Práve tí svojim hlasom rozhodli a zároveň sa zapojili do súťaže o veľa skvelých cien.

Výsledky ankety NAY Android Roka 2016

Hlasovanie prebiehalo na stránke AndroidRoka.sk od 15. novembra do 31. decembra 2016. Každý hlasujúci si zvolil najobľúbenejšie zariadenie v šiestich kategóriách: Ľudový Android, Najlepší pomer cena/výkon, TOP Android smartfón, Štýlovka roka, Inovácia roka a Wearables roka.

android-roka-2016-logo-badge-outline-01_2

TOP Android smartfón

Kategória TOP Android smartfón je určená pre tie najlepšie zariadenia bez ohľadu na cenovku. Ide o tzv. “Vlajkové lode” výrobcov, ktoré ponúkajú to najlepšie, čo v súčasnosti na trhu nájdeme. Takmer každý výrobca má aspoň jeden smartfón, ktorý do tejto kategórie patrí. Ide o telefóny určené pre tých používateľov, ktorí chcú ten najlepší smartfón z najlepších a nekladú taký dôraz na cenu zariadenia.

 1. Samsung Galaxy S7
 2. Huawei P9
 3. Xiaomi Mi 5S

android-roka-2016-top

Kategória Najlepší pomer cena/výkon

Smartfóny, ktoré sa dajú označiť prívlastkom výborného pomeru ceny a výkonu sú výsostnou doménou práve tejto kategórie. Charakterizované sú výbornými technickými parametrami, ktoré sú adekvátne práve pri pohľade na ich výhodnú cenovku. V skratke sa dá povedať, že ide o smartfóny, ktoré vám po kúpe za vaše peniaze ponúknu v cenovej kategórii do 400 eur jednoducho to najlepšie, čo môžete mať.

 1. Huawei P9 Lite
 2. Honor 7 Lite
 3. ASUS ZenFone 3 Laser

android-roka-2016-pomer

Ľudový Android

Tak, ako si výrobcovia konkurujú high-end modelmi, má väčšina spoločností v portfóliu aj dostupnejšie zariadenie. Tie majú potenciál osloviť oveľa širšie spektrum používateľov, keďže sú vďaka niž

 1. Xiaomi Redmi 3
 2. Samsung Galaxy J3 2016
 3. Lenovo K6

android-roka-2016-ludovy

Štýlovka

Kategória štýlovka je určená pre tie najkrajšie a najštýlovejšie smartfóny roka 2016. Nájdete tu tie zariadenia, ktoré nezaujmú ani tak špecifikáciami a funkciami, ako skôr svojim konštrukčným spracovaním a dizajnom. Výber do tejto kategórie nepodlieha cenovým stropom a riadi sa čisto vizuálom. Tomu by malo odpovedať aj hlasovanie účastníkov ankety, ktorí v tejto kategórii budú hlasovať len čisto na základe sympatií k nominovaným smartfónom.

 1. Samsung Galaxy S7 edge
 2. Honor 8
 3. Huawei P9 Plus

android-roka-2016-stylovka_2

Inovácia roka

Do tejto kategórie patria všetky zariadenia a vychytávky, ktoré prinášajú niečo nové a nevšedné. Nájdete tu všetky atypické novinky od výrobcov, ktorí sa neboja skúsiť niečo úplne nové. Od špeciálnych konštrukcií tabletov, rozšíriteľných modulov až po virtuálnu realitu, ktorá sa z roka na rok stáva čoraz viac populárnejšou.

 1. 360 fly 4K
 2. Lenovo Yoga Book
 3. Acer Chromebook R11

android-roka-2016-inovacia_1

Wearables roka

Krkolomný anglický názov označujeme slovenským ekvivalentom “nositeľné zariadenia”. Patria sem inteligentné hodinky, náramky a akékoľvek ďalšie príslušenstvo, ktoré si spravidla pripevňujeme na ruku alebo inú časť tela. Tieto zariadenia často ponúkajú rôzne fitness funkcie, ale v niektorých prípadoch ide o plnohodnotné rozšírenie nášho telefónu.

 1. Samsung Gear S3 Frontier
 2. ASUS ZenWatch 3
 3. Garmin fénix 3 HR

android-roka-2016-wearables_1

Výhercovia v súťaži

Anketa je spojená aj so žrebovaním šťastných výhercov, ktorí hlasovali a poslali svoj hlas do ankety. Tento rok ste dokonca mohli vyhrať až sedemnásť cien. Hlavnou cenou bola vlajková loď HTC 10. Každý hlasujúci mal ale navyše šancu získať aj Asus ZenFone 3Huawei P9 Lite2x hodinky Garmin VívoActive, ako aj 10x navigáciu Sygic. Navyše, ak ste pozvali aspoň piatich ďalších priateľov alebo známych, boli ste zaradení aj do žrebovania o smartfón Lenovo Moto Z Play. Ten hlasujúci, ktorý pozval do ankety najviac známych, automaticky vyhral smartfón Lenovo K6. Výhercov sme kontaktovali a výhry im odovzdáme.Zoznam štastlivcov, ktorí od nás získavajú zmieňované ceny, uvádzame nižšie. K výhram im srdečne gratulujeme.

vyhry

Zoznam výhercov:

 • HTC 10: Zuzana Marasová
 • Lenovo K6: Radovan Reisel
 • Lenovo Moto Z Play: Samuel Šúr
 • Huawei P9 Lite: Michal Bartek
 • Asus ZenFone 3: Boris Kriška
 • Garmin Vívoactive: Peter Sabo
 • Garmin VívoActive: Dávid Greguška

Výhercovia navigácie Sygic:

 • Andrej Janzo
 • Branislav Habinak
 • Michal Žgrada
 • Richard Egyed
 • Jana Frastacka Markusova
 • Juliana Munková
 • Dana Jurštáková
 • Lea Langová
 • Monika Gajdošová
 • Marek Krpelan

FOTOGALÉRIA | Android Night – odovzdávanie ocenení a výhier